Sledujte extra výhodné last minute zájezdy také na Facebooku!

20 790 ubytovacích zařízení

662 458 termínů pro dovolenou

Last minute Slovensko

Nejbližší cizina, která ale cizinou víceméně není. To je mimořádně malebné Slovensko, která láká nejenom podobnou řečí, příznivými cenami a výbornou dostupností, ale hlavně svými přírodními poklady, které sem nasunuly při svém vrásnění Karpaty. Kromě vysokých horských masívů můžeme obdivovat krasové jevy, termální jevy, jedinečnou faunu a flóru nejméně dotčených oblastí. Na Slovensku je toho opravdu dost k prozkoumání a poznávání.

Od západu na východ země bylo zřízeno devět národních parků. Pět z nich bylo vyhlášeno již za Československa a zbývající čtyři vznikly již v samostatném Slovensku. Oproti našim čtyřem je dobře vidět, kolik různých ploch jedinečné a zachovalé přírody na Slovensku je. Dovolená u našich východních sousedů se téměř vždy o tyto přírodní krásy opírá. Nejvíce oblíbené jsou historické regiony a významné celky Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Liptov, málo dotčená Orava, Spiš, Šariš, malebné Horehronie a hned za hranicemi Kysuce.

Léto otevírá brány jižních nížinatých částí země, které jsou posety různými termálními lázněmi a aquparky. Teploty vzduchu jsou zde ještě o několik stupňů vyšší jak v Česku, takže jsme skoro jako u moře. Ubytování je na Slovensku zastoupeno všemi druhy možností. Najdeme tu větší množství luxusních hotelů, ale i soukromých apartmánů, horských chat a kempů. Země našich východních sousedů je nádherná, kdo ji ještě nestačil poznat, měl by situaci napravit.

Zobrazit celý text

© 2019 lastminute-2018.cz

Zájezdy jsou dodávány INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).