Sledujte extra výhodné last minute zájezdy také na Facebooku!

19 364 ubytovacích zařízení

305 572 termínů pro dovolenou

Last minute Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři, a to po italských ostrovech Sicílii a Sardinii. Leží na rozhraní mezi třemi kontinenty. Ostrov Kypr je rozdělen na dva samostatné státy. Na jihu ostrova leží Kyperská republika s úředním jazykem řečtinou a s tradičně velmi úzkými vztahy k Řecku, na severu ostrova se nachází tzv. Severokyperská turecká republika, řadící se mezi nové turistické destinace. Severokyperská turecká republika je nepatrně větší jak jižní část.

Lefkosa neboli Nikosia je hlavním městem ostrova již téměř tisíc let. V centru je soustředěno velké množství místních pamětihodností. Město je hranicí opět rozděleno na jižní a severní část. Severní část města patří Turkům, jižní část města připadá kyperským Řekům. Kypr omývá velmi čisté Středozemní moře a nejpopulárnější turistickou destinací na ostrově je Severní Kypr a jeho dlouhá pobřežní riviéra. Jejím největším centrem je Kyrenia.

Kypr vybízí k návštěvě jak cenných historických památek a archeologických nalezišť, tak k túrám za přírodou ve vysokém pohoří Troodos se soutěskou Akamas. Hotely zejména v severní turecké části ostrova jsou kvalitní, zdokonalují své služby, takže můžete užívat plnými doušky například stravování all inclusive. Dovolená na Kypru čeká jenom na Vás, využijte některou z last minute nabídek cestovních agentur a navštivte středomořské historické ostrovní bohatství na pomezí Evropy, Afriky i Asie.

Zobrazit celý text

© 2018 lastminute-2018.cz

Zájezdy jsou dodávány INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).