Sledujte extra výhodné last minute zájezdy také na Facebooku!

20 315 ubytovacích zařízení

507 099 termínů pro dovolenou

Last minute Francie

Říká se, že země galského kohouta není zcela typickým spojením dovolené u moře a českého turisty. Ale je to docela omyl, ze kterého nás místní životní styl, moderní prostředí, ale i zapadlé a pohostinné vnitrozemské vesničky rychle vyvedou. Paleta možností, jak strávit nezapomenutelné okamžiky, je velmi široká díky přítomnosti průzračného moře, velehor, moderních velkoměst, historických památek, vinařských vesniček a dalších zajímavých oblastí.

Patrně nejatraktivnější dovolená strávená ve Francii bude pro našeho turistu putujícího za letním sluncem, ta u Středozemního moře. Azurové pobřeží je překrásný kout spojující moderní francouzský svět a přímořská letoviska. Mimo ně se zde nachází světoznámá centra kultury, obchodu i humoru Cannes, Nice, Saint-Tropez, Toulon a Marseille, která vybízí k nejednomu parádnímu výletu. Region Provence zasahující od pobřeží k Alpám potom otevírá truhlici s pokladem typických malebných francouzských vesniček.

Na opačném konci země, severovýchodu, stojí za pozornost hlavní město Paříž. Přestože je například od Marseille vzdáleno 800 kilometrů, rychlovlaky TGV tuto vzdálenost urazí i pod tři hodiny. Francouzskou metropoli je ale víceméně nemožné projít za jediný den. Nabízí tak neskutečně velké množství pamětihodností, muzeí, galerií, náměstí a nábřeží, že si tohle město zaslouží věnovat většinu několikadenní dovolené pouze jemu. Atraktivní jsou samozřejmě také vinařské regiony, alpské regiony a západní regiony u Atlantského oceánu. Francie je pro dovolenou vyloženě ztracený ráj.

Zobrazit celý text

© 2019 lastminute-2018.cz

Zájezdy jsou dodávány INVIA a.s. Společnost není provozovatelem tohoto webu.

Souhlasím

Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz. Podmínky používání).